FB INSTAGRAM WIX TWITTER g+ Anna Radziach Fotografia yt yt

8 marca 2015

Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. 200 ujęć Scotta Kelby'egoA oto kolejna książka, która trafiła do mojej fotograficznej biblioteczki. Tym razem postanowiłam sięgnąć po lekturę autorstwa Scotta Kelby,ego, którego nazwisko dość często pojawiało się na różnego rodzaju forach fotograficznych. Lecz powiem Wam, że choć książka ta miała całą masę bardzo pozytywnych opinii zabierałam się do niej bez większego przekonania. Zawsze jestem zdania, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego i moimi faworytami są głównie książki o konkretnej tematyce. Tymczasem w tej możemy znaleźć mydło i powidło. Nie jest to poradnik o fotografii portretowej, dziecięcej, ślubnej, krajobrazowej czy makro. To po prostu książka o fotografowaniu wszystkiego i w przeróżny sposób. Brzmi dość dziwnie, prawa? Tym bardziej, że gabaryty tej lektury w niczym nie przypominają tego typu "encyklopedii" wiedzy ;)
Bo i encyklopedią ta książka nie jest. Daleko jej do poradników, w których znajdziemy wszystko co tylko zapragniemy. To lektura, która zawiera jedynie część zagadnień z dziedziny fotografii. Scott Kelby sprytnie to sobie zaplanował. Podoba Ci się to co piszę? Chcesz dowiedzieć się więcej? Nic prostszego. Kup kolejną część ;)

I tak poradników z serii Sekrety mistrza fotografii cyfrowej na naszym rynku znajdziemy aż 5. Każdy z nich ma w sobie coś innego. Ale jeśli są to równie ciekawe informacje co w tej, którą Wam właśnie pokazuje, to warto się poświęcić. Bowiem autor tych poradników to dość zabawny, ale również bardzo konkretny człowiek, który zna się na fotografii i umie przekazać nam tą wiedze w prosty, nieskomplikowany sposób. Sam zresztą często pisze o tym, że jego porady to nie wiedza teoretyczna, jaką każdy ceniony fotograf znać powinien. Lecz bardziej porady kumpla, z którym właśnie wyskoczyliśmy w plener, by sobie postrzelać. I właśnie w takim klimacie jest ta książka utrzymana. Zabawnym i na luzie. Czyta się ją jak jakiś pamiętnik zdobywając przy okazji niezbędne informacje w temacie fotografii. W tej części na przykład dowiemy się jak wykonywać piękne portrety, jak fotografować kwiaty lub na co zwrócić uwagę robiąc zdjęcia krajobrazom. Nie ukrywam, że wiele porad Scotta Kelby,ego bardzo mi się przydała i chętnie wcielę je w życie. Zresztą, co ja Wam tu będę pisać. Przekonajcie się sami ;)Autor: Scott Kelby
Wydawnictwo: Helion

MOJA OCENA:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Zarówno treść jak i fotografie zamieszczone na tym blogu są wyłącznie moją własnością.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie.

Anna Radziach